Mestská časť
BRATISLAVA - DEVÍN

Oznamy pre obyvateľov

NOVÝ BANKOMAT V Devíne

Informácia o novom bankomate ATM Point nainštalovanom v Reštaurácii a penzióne U Srnčíka:

- Poplatok za výber z bankomatu tuzemskou kartou je spoplatnený podľa sadzobníka banky, ktorá vydala kartu, ako pri výbere z cudzieho bankomatu

- Bankomat je sprístupnený počas otváracích hodín penziónu U Srnčíka

- Maximálna výška je jedného výberu je 500 €

- Bankomat nemôže vtiahnuť kartu, takže nevzniká problém pri nesprávnom zadaní PIN

 

APLIKÁCIA CITY MONITOR

Všetky hlásenia o rozkopávkach a uzávierkach môžete sledovať aj prostredníctvom svojho mobilného zariadenia. Stačí si stiahnuť aplikáciu City monitor a filtrovať Bratislavu. Aj takýmto spôsobom tak rozširujeme našu komunikáciu s občanmi.

Aplikácia je pre občanov zadarmo dostupná v AppStore aj v Google Play. City Monitor však môžu občania využívať zadarmo aj cez webovú stránku www.citymonitor.sk, kde môžu hlásiť nedostatky či poruchy v meste podobne jednoducho ako v mobilnej aplikácii.

 

Aktualizovaný zoznam prístupových ciest na stavenisko - diaľnica D4, rýchlostná cesta R7

Spoločnosť D4R7 na svojej stránke d4r7.com zverejnila a zároveň aktualizovala zoznam prístupových ciest na stavenisko, ktoré križujú miestne komunikácie pre potreby výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Tento sumár je platný od apríla 2017 a prípadné zmeny v harmonograme/ trasách budú včas oznámené.

Pre aktuálne informácie sledujte stránku d4r7.com alebo sociálne siete projektu D4R7.

 

ONLINE TLMOČNÍK

Vážení nepočujúci občania,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve mestského úradu môžete komunikovať s našimi pracovníkmi aj prostredníctvom služby Online tlmočník. Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať aj mimo nášho mestského úradu, pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.


KLIENTSKÉ CENTRUM ŠTÁTNEJ SPRÁVY

Od pondelka 1. februára 2016 začne fungovať v Bratislave v skúšobnej prevádzke moderné klientske centrum štátnej správy. Sídliť bude na Tomášikovej 46 v budove známej ako stará IKEA. Upozorňujeme občanov, že do nových priestorov sa presťahujú z pôvodných adries viaceré štátne úrady, ako napríklad :

 

  • Krajský dopravný inšpektorát Bratislava (z doterajšej adresy na Kopčianskej)
  • odbor živnostenského podnikania Okresného úradu Bratislava (z doterajšej adresy na Staromestskej)
  • oddelenia dokladov v okrese Bratislava I a v okrese Bratislava III (z doterajších adries na Sasinkovej a Vajnorskej)

 

 

Podrobné info nájdete v priloženom dokumente >>

 

Ponuka bezplatných služieb spoločnosti západoslovenská distribučná, a.s.

V rámci tejto služby bude spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. zverejňovať na svojom webovom sídle zoznam odporúčaných elektrikárov pre širokú verejnosť, ktorí splnia stanovené kritériá. Základné údaje pre elektrikárov sú uvedené na priloženom letáku, všetky podrobné informácie sú zverejnené na www.zsdis.sk/elektrikari.

Táto služba dáva šancu kvalitným živnostníkom a firmám, ktorí realizujú elektroinštalačné práce vo Vašej obci, ešte viac sa zviditeľniť a rozšíriť svoju klientelu. Pre nadviazanie spolupráce s našou spoločnosťou je potrebné, aby sa elektrikári prihlásili.

Pre občanov sú stále pripravené bezplatné aplikácie:

ZSD - DISTRIBÚCIA ELEKTRINY PRIAMO K VÁM a SMS - PORUCHY.

Staňte sa odporúčaným elektrikárom >>

 

 

PROGRAM MESTSKEJ KNIŽNICE

Informácie nájdete aj na www.mestskakniznica.sk alebo na Facebooku.

Viac info nájdete na podujatia.detska@mestskakniznica.sk a tel. čísle 02/2030103.

__________________________________________________________________________

Čitatelia pozitívne reagovali na zverejnenie zoznamov nových kníh na našom webe a niektorí si prajú dostávať knižné novinky elektronickou poštou. Ak si želáte aj vy byť raz mesačne informovaný/á o knižných novinkách v MKB, pošlite mail na marta.markova@mestskakniznica.sk.

___________________________________________________________________________

Pod knižnicou (Klariská 16)

Mestská knižnica v Bratislave ponúka novozrekonštruovaný suterénny priestor na spoluprácu v oblasti kultúry a vzdelávania. Priestor s kapacitou cca 60 - 100 miest na sedenie, s jedným väčším (3,7 x 4,5 m) a jedným malým pódiom (2 x 3 m), je vhodný na čítačky, besedy, prednášky, semináre, workshopy, výstavy, komornejšie koncerty či divadelné predstavenia. Ponuka je určená predovšetkým inštitúciám, občianskym združeniam či jednotlivcom pôsobiacim v oblasti kultúry a vzdelávania, ktorí hľadajú priestory v centre mesta na prezentáciu svojich aktivít či projektov. Knižnica vie poskytnúť priestory, súčinnosť a pomoc pri propagácii, nie však finančné zdroje.

kontakt:
dramaturgia@mestskakniznica.sk
bratislava@mestskakniznica.sk


 

Podrobnejšie informácie: www.mestskakniznica.sk

Náučné prednášky pre deti a mládež >>

Workshopy >>

Nakresli si svoj komiks >>

Čítanie pre najmenších >>

 


Oznamujeme vám, že MČ Čunovo uviedlo do užívania svoju časť cyklistickej cestičky, ktorú dokončilo v rámci projektu Eurovelo 6. Naša MČ Devín bude súčasťou projektu Eurovelo v budúcnosti, v súčasnosti je projekt v štádiu riešenia. 

Eurovelo >>

 

  • Na stránke www.VyhodnaEnergia.sk si môže každý občan skontrolovať ceny energie a plynu od jednotlivých dodávateľov. Stránka je nezávislá a nemá za úlohu propagovať niektorého konkrétneho dodávateľa elektriny alebo plynu. Každý občan ocení, že si môže jednoducho overiť, ktorý dodávateľ elektriny a plynu je naozaj najlacnejší a za akých podmienok. 
  • Ponuka služieb Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. (doc1doc2)

 

 

 

logo-sms-info-white.png

egov-zmluvy-2s.jpg

eGovObstaravania-banner.jpg

Fotogalérie

goBA

© 2020 MČ Bratislava Devín. Všetky práva vyhradené. Prevádzkované ako eGov-Web spoločnosti ARS NOVA s.r.o.
Mám podnet / sťažnosť / otázku