Mestská časť
BRATISLAVA - DEVÍN

Kultúra a šport

Kultúrna infraštruktúra

Strediskami kultúry sú okrem hradu Devín a sezónnych expozícií Mestského múzea na hrade Devín aj priestory Kultúrneho domu, využívané najmä na podujatia MČ a akcie miestnych spolkov a občianskych združení. Rovnako sa tu nachádza miestna knižnica a kino.

V MČ sa nachádza výstavný priestor v Café Eden na Hradnej ulici. V areáli Starého kameňolomu je Geologické múzeum s expozíciou základných stavebných prvkov masívu Devínskej Kobyly, popisnými tabuľkami a dvoma informačnými panelmi o geologickom vývoji priľahlého územia. V druhej časti múzea a čiastočne na Slovanskom nábreží sú artefakty sochárskeho sympózia Devín.

Viac o kultúre v Devíne sa dozviete v sekcii Kam za umením >> 

Turistická infraštruktúra

K turistickej infraštruktúre Devína patria informačné tabule na promenáde, náučné tabule náučných chodníkov Nivou Moravy, Bratislavské luhy a Devínska Kobyla. Po Devínskej Kobyle (ako k Devínskej Novej Vsi, tak ku Karlovej Vsi) vedú turistické trasy s viacerými výhľadmi a odpočívadlami. K cyklotrasám patria Moravská cyklistická cesta a Záhorská cyklomagistrála.

Športová infraštruktúra

Medzi zariadenia pre šport a infraštruktúru patrí viacfunkčné ihrisko pri kostole na Štítovej a tenisové kurty; herné prvky sa nachádzajú aj pri fare za kostolom. Pri bufetoch na nábreží sú inštalované herné prvky pre deti.

logo-sms-info-white.png

egov-zmluvy-2s.jpg

eGovObstaravania-banner.jpg

Fotogalérie

goBA

© 2020 MČ Bratislava Devín. Všetky práva vyhradené. Prevádzkované ako eGov-Web spoločnosti ARS NOVA s.r.o.
Mám podnet / sťažnosť / otázku